ZAJÍMAVÝ PŘÍMÝ PRODEJ 3

Dříve narození to příliš neznají, zato tzv. generace mileniálů čili lidí ve věku 21 až 35 let na to slyší – home office. V klasickém zaměstnaneckém poměru má práce z domova punc benefitu, pojí se s otázkami důvěry, pracovní morálky a závislosti na technickém vybavení. Ne každý je schopen pracovat z domova, i když pro celou řadu lidí je to lákavá představa. Mezi nejčastější problémy, na které narazí lidé pracující z domova, patří obvykle přítomnost ostatních členů rodiny, kteří pracanta rozptylují (typicky malé děti), nekvalitní internetové připojení domácnosti nebo vlastní neschopnost vstát včas, začít pracovat a nesklouznout k prokrastinaci ve formě domácích prací a brouzdání na internetu.

Lidé působící v přímém prodeji stojí sice na vlastních nohách, ale se zaměstnanci pracujícími z domova mají mnoho společného – často si vybudují pracovnu či soukromou kancelář, narážejí na stejné nástrahy, jež jsme popsali výše. Jsou pány vlastního času, ale protože nad nimi nestojí žádná autorita (tedy zaměstnavatel), musí dobře zvážit, zda jsou ta správná povaha na samostatné působení.

JUST je svým poradcům partnerem, vztah mezi jím a poradci je založen na vstřícnosti, ochotě učit se, na oboustranně spokojené spolupráci a poskytování příležitostí.

Celá řada odborných poradců dennodenně prokazuje, že velmi dobře chápe, co obnáší práce v přímém prodeji. Někteří lidé to mají doslova v krvi – pořádek, schopnost přebrat si priority, odložit úkoly z hlavy do diáře, na lepicí papírek nebo do on-line poznámek, schopnost dodržet termíny a sliby, odolnost a obratnost v komunikaci. Jiní se k tomu propracovávají buď metodou pokus-omyl, nebo jim třeba pomůže zkušenější poradce. Nikdy není pozdě načíst si podrobnosti o pojmech, jako jsou „time management“, „prokrastinace“, „asertivita“ nebo třeba „to do list“.

Například taková skupina 27 % lidí, kteří se přímému prodeji věnují během týdne v rozsahu 8 až 29 hodin – prodejní výsledky lidí na obou koncích této škály mohou být podobné, záleží čistě na tom, jak nakládají s časem a příležitostmi, kterých se jim dostává.

Patříte-li mezi nové poradce, neváhejte proto navštívit školení, která pro vás pořádáme. Kromě jednotlivých témat budete mít možnost poradit se s ostatními poradci o tom, jaký styl práce se jim osvědčil. A to je k nezaplacení.

Váš JUST CS