O JEDINEČNOSTI SLÉZU

Kosmetice s obsahem slézu je v sortimentu JUST věnována celá produktová řada. V čem spočívá její síla a na čem všem záleží při zpracování květů se dozvíte z následujících řádků.

Rostlinná tradice
Sléz lesní (Malva silvestis) patří do čeledi malvaceae a je jednou z nejstarších léčivek. Byl znám již před 5 000 lety ve starověké Číně. Řečtí a římští lékaři si cenili vlastností slézu a předepisovali jej pro vnitřní i vnější použití. Sléz původně pochází z jižní Evropy, ale dnes je rozšířen na celém území kontinentu a na severu Afriky. Sléz pěstovaný k použití při výrobě kosmetiky JUST je pěstovaný organicky v Kosově.

Ochrana i péče
Sléz pomáhá pokožce regenerovat a má silné účinky přispívající ke zmírnění podráždění kůže. Je tedy ideální rostlinou – aktivní složkou kosmetické řady určené ke zklidnění citlivé a podrážděné pokožky.

JUST a pěstování slézu
Švýcarský výrobce kosmetiky JUST důkladně studuje vlastnosti rostliny a vybírá nejlepší ingredience pro co největší účinnost výsledných produktů. Při výběru rostlin vstupuje do hry mnoho kritérií určujících kvalitu výsledného extraktu. Kromě koncentrace aktivních rostlinných složek jsou to i klimatické podmínky konkrétní pěstitelské oblasti, použitá metoda zpracování a samotná výrobní společnost, kde lidé a příroda fungují v harmonii. Sléz z Kosova je charakteristický zvýšenou koncentrací flavonoidů a pěstováním i sběrem prováděným udržitelným způsobem. Dodavatel slézu zaručuje použitím jemné metody extrakce velmi vysoký podíl aktivních rostlinných složek ve výsledné surovině. Fascinující je také vysoká snášenlivost pokožkou.

Unikátní produkty – bestseller
Ať už je to sprchová pěna, deo roll-on či krém nebo dokonce mléko či máslo, všechny výrobky ze slézové produktové řady JUST obsahují koncentrovaný extrakt z kosovského slézu. Klinické studie účinnosti Slézového deo roll-onu a Slézového mléka potvrzují jejich dlouhotrvající schopnost chránit pokožku.