NAŠE OSVĚDČENÉ TIPY PRO PODPORU IMUNITY

Imunitní systém se stará o naši obranyschopnost. Někdy je více zatížen, třeba v období, kdy probíhají časté změny počasí, při únavě nebo v obdobích zvýšeného výskytu infekcí. Když imunitní systém náporu podlehne, může to vést ke vzniku onemocnění nebo k horšímu průběhu již probíhajících nemocí. Dobrá zpráva je, že svůj imunitní systém můžeme přirozeně podporovat. Rozhodně se vyplatí trojlístek strava, tekutiny a odpočinek.

Vyvážená a pestrá strava
Základem jídelníčku by měla být kvalitní pestrá strava, ve které je vyvážený obsah bílkovin, tuků a sacharidů, a zároveň je zajištěn také dostatečný příjem tzv. mikronutrientů, např. vitaminů a minerálních látek. Pro správnou funkci imunitního systému je nezbytný dostatečný příjem vitaminů A, B6, B12, C a D a minerálních látek zinku, selenu a železa.

K tomu patří i pitný režim
Ne nadarmo je téma pitného režimu tolik diskutované laickou i odbornou veřejností. Je důležité dbát na dostatečný přísun tekutin, protože ten pomáhá udržovat vlhké sliznice, a právě ty tvoří první obrannou linii proti nečistotám a bakteriím, čímž napomáhají k zachování imunity.

Pohyb i odpočinek
Je to známá věc – pravidelný pohyb je důležitý. Počítá se jakýkoliv pohyb. Pamatujte proto na to, že i v nabitém programu se vyplatí najít si čas aspoň na krátkou procházku. Nebo třeba vyběhněte schody místo jízdy výtahem. Stejně důležitá je také dostatečná regenerace a kvalitní odpočinek. Dostatek spánku je pro posílení imunity mnohem důležitější, než se na první pohled zdá. Imunitu oslabuje i dlouhodobý chronický stres – proto bychom se měli snažit jeho zdroje eliminovat a naučit se občas „upustit páru“ či „hodit věci za hlavu“.

Doplňky stravy – když imunita potřebuje podpořit
Doplňky stravy rozhodně nenahradí pestrou stravu. Pokud ale víte, že ta vaše není zrovna ideální, je dobré zařadit do jídelníčku doplňky, které je zrovna potřeba. V našem sortimentu najdete řadu doplňků stravy. Jak se v nich vyznat a který je ten nejvhodnější? S tím vám poradí odborný poradce. Proberete s ním váš životní styl, zhodnotíte, co a jak (ne)jíte, a zjistíte, které vitaminy a minerální látky je třeba doplnit.

Například multivitaminové ovocné sirupy Narosan obsahují jak vitaminy pro posílení imunity, tak i další složky pro komplexní podporu organismu. Nabízíme je v pěti variantách, které budou chutnat i vašim dětem. Každá z variant je doplněna o specifické minerální a další látky, a to nejen pro podporu imunity. Například Narosan Tropic obsahuje zinek a extrakt z pšeničných klíčků.

Doplněk stravy Basico obsahuje vyváženou kombinaci esenciálních minerálních látek, včetně pro imunitu nezbytného zinku, selenu a železa. Jejich vstřebatelnost je navíc podpořena rozpustnou vlákninou inulinem.

Kapsle s vitaminem D a vápníkem poskytují pro imunitu důležitý vitamin D3, jehož se nám příliš nedostává, protože u nás zkrátka tolik nesvítí sluníčko – a když už svítí, chráníme se před škodlivými účinky UV záření, čímž snižujeme množství vitaminu D získaného přirozeně skrze pobyt na slunci. Vitamin D napomáhá k normálnímu vstřebávání vápníku a spolu s kyselinou listovou podporuje optimální funkci imunitního systému.

Vstřebávání a účinek výše zmíněných produktů lze podpořit nápojem Vivi Aloe. Tato šťáva je bohatá na vitaminy, minerální látky a celou řadu dalších aktivních látek, které člověku dělají dobře.

Nezastupitelnou roli pro obranyschopnost hrají také antioxidanty. Najdete je v barevném ovoci a zelenině. Antioxidanty chrání buňky proti oxidačnímu stresu, a tím působí preventivně proti vzniku a rozvoji některých chorob. Pokud chcete vsadit na velmi účinný a studiemi potvrzený antioxidant, vyzkoušejte Curcuma Caps, kapsle obsahující kurkumu, zázvor a vitaminy C a E.

Pamatujete si na rybí tuk na lžičce? To už je minulost. Omega 3 kapsle se snadno polykají, obsahují olej s vysokým obsahem polynenasycených mastných kyselin EPA a DHA, a selen navíc přispívá k normální funkci imunitního systému a k ochraně buněk před oxidačním stresem.

Imunomodulační látky
Imunitu lze také podpořit pomocí tzv. imunomodulačních látek. Přírodní imunomodulační látky jsou v posledních letech stále častěji doporučovány, protože jsou šetrné k lidskému organizmu, a přitom účinně podpoří imunitu, když to organizmus potřebuje. Patří mezi ně například glukany, což jsou aktivní polysacharidy získané z buněčné stěny různých hub. Četné studie potvrzují jejich schopnost podporovat obranné reakce organismu. Mechanismus účinku spočívá v aktivaci makrofágů, což jsou imunitní buňky zodpovědné za pohlcování všech cizorodých látek v těle, jako jsou viry, bakterie, parazité nebo plísně. Kapsle MSA Caps Plus obsahují extrakty z hub shiitake, maitake a reishi, které jsou velmi bohatým zdrojem těchto glukanů.

Dalším vhodným doplňkem stravy jsou produkty s echinaceou, ty patří celosvětově k nejprodávanějším doplňkům stravy. Je to právě pro schopnost echinacey podpořit správnou funkci imunitního systému. Echinacina kromě extraktu a šťávy z echinacey obsahuje také bezovou a ostružinovou šťávu, vitamin C a zinek, které ve vzájemné synergii příznivě působí na obranyschopnost. Doplňky stravy s obsahem echinacey je vhodné začít užívat v předstihu, například již v srpnu, aby se účinky naplno rozvinuly ještě před příchodem podzimu.

Zdravé sliznice
Ano, řeč je zejména o nosu a očích, ale také o střevech. Vynalézavé patogeny se snaží najít si cestu do našich těl různými způsoby. Pro dostatečnou obranyschopnost je proto dobré věnovat pozornost také péči o tyto sliznice. Správnou funkci střevní sliznice lze podpořit podáváním probiotik, například kapslí VitaFlor Plus. Váš odborný poradce sáhne v tomto případě také do sortimentu JUST, nosní sliznici udrží v dobré kondici a šetrně vyčistí Nosní sprej.

Věříme, že tento průvodce naším sortimentem vám usnadní rozhodování po boku odborného poradce.

Váš JUST CS