JUST SLAVÍ 90 LET: TRADICE MODERNĚ

Přitom na začátku všeho nebyly krémy, nýbrž kartáče. Když ve 20. letech minulého století vypukla v Evropě krize, Jüstrichovi vyslali do světa svého syna Ulricha (* 1903). Ten začal v roce 1923 pracovat v Argentině ve firmě prodávající přímým prodejem kartáče. Když se zkušený Ulrich vrátil v roce 1930 do Švýcarska, založil společnost s prvními čtyřmi písmeny jeho příjmení v názvu. Zpočátku prodával kartáče (na obrázku u tohoto článku si můžete prohlédnout logo z roku 1940, které odráželo tehdejší sortiment), postupně se však inspiroval třeba maminčinou oblíbenou měsíčkovou mastí. A když během druhé světové války chyběl materiál na výrobu kartáčů, začal Ulrich Jüstrich vyrábět a prodávat krémy s přírodními složkami. Jak čas běžel, sortiment se rozrůstal. Dnešní zákazníci se těší z produktů, ve kterých se tak vzácně snoubí tradice, pověstná švýcarská preciznost a poznatky moderní vědy.

Nutno podotknout, že i vysoká kvalita odjakživa patřila mezi základní pilíře Jüstrichovy filozofie. Jako příklad bývá historickými prameny uváděna vzpomínka na rok 1923, kdy mladičký Jüstrich potřeboval na pohovor v Buenos Aires slušný oblek. Aby mu zbyly peníze na kino, koupil si ten levnější, který se mu ale po zmoknutí v dešti zničil. Taková byla jeho lekce kvality a odpovídající ceny.

Jüstrich se v Argentině přesvědčil i o výhodách přímého prodeje. Sám pak ve Švýcarsku najímal prodejce, kteří jeho kartáče a později kosmetiku nabízeli přímo zákazníkům. Jüstrichova distribuce tak stála u zrodu přímého prodeje ve Švýcarsku. Kosmetika JUST i způsob jejího prodeje mají tedy bohatou a téměř jedno století trvající historii, která potvrzuje důvěryhodnost v očích zákazníků.

V souvislosti s 90letým výročím pro své partnery, poradce, zákazníky a vůbec celou globální rodinu připravila společnost JUST řadu aktivit, o nichž vás budeme průběžně informovat. Aktivity spojené s tímto výročím bezpečně poznáte podle výročního loga JUST 90 years.

Těšit se můžete zejména na jubilejní balení nejproslulejšího produktu, legendárního Oleje z 31 léčivých bylin, ale také třeba na video Original since 1930 a příspěvky věnované vybraným tématům.

Historii JUSTu si můžete prohlédnout detailně v našem dalším článku Švýcarský JUST: 90 let důvěry.