SÍLA ÚSMĚVU

Znáte ten pocit, kdy máte opravdu špatný den? Jste unavení, počasí je pod psa, nic se vám nedaří a na úsměv nezbývá dostatek energie. Přitom právě ten by vám mohl pomoci. I předstíraný úsměv v nás může vzbudit pocit štěstí. Mozek si totiž pohyb obličejových svalů vyloží jako radost, a tak se můžeme cítit o něco lépe. Proto se k němu přinuťte, i když vám není příliš do zpěvu.

Někteří lidé okolo sebe šíří dobrou náladu, jen co vstoupí do místnosti. Jsou plní energie, září, smějí se. A vy pak máte potřebu usmívat se také. S úsměvem přichází pohoda a dobrá nálada. Zkuste to také. Nějakou dobu se cíleně usmívejte na místech, kde už lidé vlídnou tvář ani nečekají: v obchodě na prodavačku, v autobusu na řidiče, na zaměstnance úřadu… Uvidíte, jak blahodárné účinky to bude mít a kolik přinesete radosti.

Nejlepší je ale samozřejmě plnohodnotný upřímný smích. U druhého ho poznáte tak, že přimhouří oči a zapojí velkou část obličejových svalů. Ovšem nejvíce prý člověka ovlivní bezelstný úsměv dítěte. Děti se údajně smějí až 400krát za den. Možná bychom si z nich v tomto směru měli vzít příklad.

Záchvat smíchu může mít dokonce i opice. Když se například šimpanzí mláďata vzájemně lechtají, smějí se velmi hlasitě.

A jak často se smějete vy? 🙂