SAUNA A DOMÁCÍ HYDROTERAPIE KRÁSNĚ PROHŘEJÍ CHLADNÉ DNY

Sauna

Abyste si pozitivní účinky sauny užili na maximum, měli byste pamatovat na některá klíčová pravidla. Pobyt v sauně je relaxační záležitost, proto byste tam měli být jen tak dlouho, dokud je vám to příjemné. Nezůstávejte v sauně déle jen proto, že byste chtěli splnit nějaký časový limit, protože každý z nás snáší vysoké teploty jinak.

Pokud zatím nemáte se saunou tolik zkušeností, vyberte si k pobytu v ní některou z nižších lavic, protože teplota v sauně je u stropu výrazně vyšší než u podlahy. Jestliže chcete jít do sauny i s dětmi, pamatujte na to, že ty by tam měly strávit o polovinu kratší čas než dospělí a měly by sedět na nižších lavicích.

Do sauny byste neměli přijít přejedení, ale neměli byste být ani úplně hladoví. Rozhodně se návštěva sauny nedoporučuje v případě, že cítíte, že na vás takzvaně něco leze. Lidé se někdy mylně domnívají, že jim pobyt v sauně pomůže vyléčit třeba rýmu, ale tak to není. Jestliže jste nachlazení, počkejte s návštěvou sauny do doby, až budete fit.

Optimální je absolvovat v sauně tři cykly (prohřátí, zchlazení a odpočinek), ale pokud se nebudete cítit komfortně, klidně počet cyklů zkraťte třeba jen na dva. V průběhu a hlavně po saunování nezapomeňte na pitný režim. Ideální je čistá voda, minerálky nebo čaj.

Pobyt v sauně je pro tělo poměrně náročný, proto si na den, kdy se do sauny chcete vydat, neplánujte žádnou fyzicky náročnou aktivitu. Ideální je relaxovat, užívat si klid domova (podpořený například vůní některého z našich éterických olejů) a pokud možno jít brzy spát.

Domácí hydroterapie

Zrelaxovat a prohřát se ale můžeme i doma. Ne vždy má ostatně člověk čas vypravit se do sauny, což je poměrně časově náročná věc. Pokud máte doma vanu, můžete si během okamžiku jednoduše připravit harmonizující koupel tak, že do vody přidáte pár kapek éterického oleje nebo některé z koupelových přísad, které občas bývají k dispozici v Mimořádné nabídce.

Někdy ale třeba není čas ani chuť na koupel a v takovém případě oceníte aspoň teplou lázeň chodidel. Stačí lavor nebo jiná vhodná nádoba, do které navíc můžete přidat Sůl pro koupel nohou a využít tak tuto lázeň nohou jako přípravu pro domácí pedikúru.

Zpříjemnit se dá i teplá sprcha před spaním. Pokud upřednostňujete jemnou krémovou péči, rozmazlete se po dlouhém dni Slézovou pěnou.