RETRO PERLA JUSTU

Dobře uchovávané dědictví
Složení této jedinečné směsi nejčistších éterických olejů a extraktů se od svého vzniku v roce 1977 nezměnilo a je dobře udržovaným tajemstvím. Na obalu produktu si samozřejmě výčet použitých bylin přečteme, ale přesná receptura se předává z generace na generaci pouze zasvěceným. Švýcarský výrobce spolupracuje po celá desetiletí s prověřenými partnery, kteří zajišťují špičkovou kvalitu surovin pro udržení jedinečné účinnosti oleje. Suroviny pocházejí od tří různých dodavatelů, takže původní receptura je udržována v bezpečí a nikdo ji nezná celou.

Byliny ze všech koutů světa
Olej z 31 léčivých bylin je vyráběný v souladu s přísnými švýcarskými normami. Každý rok opouští výrobní závody více než 2 miliony balení Oleje z 31 léčivých bylin. Výroba probíhá samozřejmě ve Walzenhausenu, kde JUST sídlí, ale také v Buenos Aires dle naprosto totožné receptury. Proč Buenos Aires? Právě tam zakladatel JUSTu Ulrich Jüstrich zamířil, když v roce 1923 vylétl z rodinného hnízda. Výrobce při vývoji receptury vycházel z bylinné tradice v kantonu Appenzell, ale současně již v 70. letech minulého století JUST uvažoval globálně a řídil se heslem „Používáme to nejlepší ze všech koutů světa.“ To jasně vystihuje podstatu produktu, který se brzy stal synonymem slova JUST. Není překvapením, že se jedná o produkt JUSTu, který bývá nejčastěji kopírován. Díky intenzivnímu výzkumu bylin a jejich účinků přináší jedinečnou účinnost a je populární ve 34 zemích po celém světě, kde je prodáván výlučně exkluzivními distributory JUSTu, mezi něž patříme i my.

Malý velký olej
V každé 50ml lahvičce z tmavého skla je přibližně 1 000 kapek oleje. A v každé kapce je kousek přírody v podobě 31 bylin. Tato kompozice éterických olejů a extraktů je vhodná k různým druhům aplikace, jako jsou například koupele, masáže, inhalace, potírání, kloktání nebo použití v aromalampě. Olej má velmi charakteristickou vůni, která se stává jeho poznávací značkou a vrývá se hluboko do paměti všem generacím zákazníků a poradců. Olej je vhodný pro celou rodinu včetně dětí od věku 3 let. Mezi jeho hlavní účinky patří zejména podpora prokrvení, úleva pro pohybový aparát (např. při křečích, po sportu), obsažené éterické oleje (např. z eukalyptu a tymiánu) mají antiseptické účinky, vybrané oleje z citrusů a bylin, jako jsou meduňka a levandule, pak působí jako pohlazení na duši.

Více o historii společnosti JUST si můžete přečíst v článcích JUST slaví 90 let: tradice moderně a Švýcarský JUST: 90 let důvěry.

Olej z 31 léčivých bylin – Edice 90 let
Retro krabička se zlatou ražbou a jubilejním logem je vyrobena z papíru s jemnou texturou a stejně jako etiketa na lahvičce nese grafické prvky odkazující na historii tohoto produktu.

Interpretace celé receptury je samozřejmě věcí vlastní zkušenosti. Jednotlivé ingredience nepůsobí pouze izolovaně, ale také dohromady jako celek či v pomyslných trsech. Každý si proto v Oleji z 31 léčivých bylin najde to svoje.

Které rostliny a byliny v tomto produktu jsou?
24 éterických olejů: z eukalyptu, pomeranče, máty, badyánu, citronu, citronové trávy, borovice, rozmarýnu, fenyklu, muškátu, kajeputu, meduňky, levandule, myrhy, hřebíčku, jalovce, šalvěje, tymiánu, skořice, růžového dřeva, kmínu, libavky, heřmánku a bazalky
7 extraktů: z ženšenu, benzovníku, estragonu, kopru, celeru, vanilky a kosatce