PROVOŇTE SI DOMOV VLASTNÍM DIFUZÉREM

Co k tomu budete potřebovat?
• skleněnou nádobu (například z použitého parfému)
• základní olej bez vůně (například mandlový, slunečnicový)
• éterické oleje podle vlastního výběru
• bambusové nebo ratanové tyčinky

Návod na přípravu
Skleněnou nádobu naplňte do tří čtvrtin objemu základním olejem a nakapejte do něj 25 – 30 kapek éterického oleje. Pokud je vůně málo intenzívní, přidejte pár kapek éterického oleje navíc. Výslednou intenzitu vůně ovlivňuje také počet tyčinek vložených do nádobky, jejich počet můžete ovlivnit podle potřeby. Pokud si nejste jisti intenzitou vůně, vložte do nádoby polovinu plánovaného počtu tyčinek a počkejte jeden den. Poté počet tyčinek podle potřeby upravte. Pro výraznější vůni můžete tyčinky také čas od času otočit nasáknutou stranou nahoru. Aromadifuzér umístěte na místo, kudy přirozeně proudí vzduch. S výběrem takového místa vám pomůže například plamen hořící svíčky.
Jste-li umělecky založení, skleněnou nádobku si můžete různě ozdobit a svůj aromadifuzér tak přizpůsobit vlastním představám.

Tip s alkoholem
K tomuto typu náplně aromadifuzéru budete potřebovat alkohol (líh, vodka anebo parfémový alkohol). Poměr činí 2 díly alkoholu a 3 díly základního oleje. Směs protřepte a poté do ní přidejte éterické oleje.

Tip s jedlou sodou
Pokud nechcete v aromadifuzéru používat směs na olejové bázi, můžete využít vlastností jedlé sody. Do aromadifuzéru nebo jiné vhodné skleněné nádoby s víčkem vsypte 50 g jedlé sody a na ni nakapejte 10 kapek éterického oleje. Aromadifuzér ponechte odkrytý, případné víčko proděravte a dejte vůni volný průchod. Jakmile vůně zeslábne, přidejte opět několik kapek éterického oleje. Celou náplň stačí vyměnit jednou za měsíc.

Neváhejte a vyberte si z našich éterických olejů.