OPÁLIT, ALE NESPÁLIT

Kosmetika, která chrání pokožku před spálením, vyžaduje specifický způsob použití. Na rozdíl od běžných krémů a mlék je třeba pokožku mazat dostatečně často a v takové míře, aby účinné látky mohly působit v plné síle. Jaký typ kosmetiky a sílu SPF faktoru si vybrat, vám během letošní sezony radí odborná poradkyně Lucie, s níž jsme natočili videa, která najdete na tomto webu také v rubrice Aktuality.

Několik tipů

Chcete-li dosáhnout jednotného odstínu pokožky, zkuste si udělat jemný peeling (například přimícháním čerstvě namleté kávy do sprchového gelu). Mezi peelingem a opalováním však dejte pokožce čas se zklidnit.
Pokud máte tendence k nejednotnému odstínu pokožky, nezapomeňte na osvědčený Řeřichový krém, je příjemný, redukuje pigmentové skvrny, nemusíte se bát jej použít na obličej (neleskne se) a obsahuje filtry proti UVA a UVB záření.
Mléko i krém vás ochrání stejně dobře, formu volte podle způsobu použití. Hutnější konzistence krému vyžaduje trpělivost při roztírání, ale zase na kůži vydrží déle. Mléko se roztírá snadněji, jen je třeba pamatovat na průběžnou obnovu vrstvy.
Nezapomínejte si natřít i často opomíjená místa, jako jsou uši, nárty nohou a rty (tyčinky s ochrannými filtry).
Vyhledávejte stín, kosmetika JUST Sun Care sice ochrání pokožku spolehlivě, avšak může dojít k úpalu (kolaps z horka) nebo úžehu (podráždění pokožky a celkové přehřátí organismu).
Při pobytu v přírodě používejte repelent a zvolte kalhoty s dlouhými nohavicemi. Klíšťata se vyskytují zejména ve vysoké trávě a nejčastěji se na kůži dostávají právě prostorem mezi obuví a nohavicemi.
Sprej proti insektům oceníte také u vody, ať už jako kormidelník nebo rybář.