Jubilejní ples

Naši dlouholetí poradci mohou pamatovat, že to není poprvé, co jsme naše kulatiny slavili právě na Žofíně. Vrátili jsme se tam po dlouhých 22 letech, protože v roce 2001 jsme tam oslavili první úspěšné desetiletí. A i tentokrát se jednalo o nádhernou společenskou událost.
Letos jsme udělali radost téměř sedmi stovkám účastníků, mezi nimiž byli i zástupci švýcarských firem JUST a Nahrin. Přichystali jsme nabitý program, bohatou tombolu a losování o zajímavé ceny, zábavný fotokoutek a nealko Narosan bar.

Ples měl navíc charitativní přesah. Zatímco výtěžek z prodaných vstupenek putoval na konta Nadace JUST CS a Nadácie JUST SLOVENSKO, výtěžek z prodeje tombolenek si mezi sebou rozdělila čtveřice žadatelů o příspěvek. Šťastlivci, kteří si zakoupili výherní tombolenky, mohli kromě produktů JUST a Nahrin získat i více či méně známé položky z reklamního či doplňkového sortimentu, jako třeba návleky na autozrcátka s logy společnosti JUST CS, ponožky s jubilejním logem oslav 30 let, zavírací nožík Victorinox či sadu nerezových brček.

Hned po slavnostním zahájení večera spoluzakladateli obou společností JUST CS a JUST SLOVENSKO došlo na první z mnoha překvapení. Předtančení se pod vedením tanečního mistra Eduarda Zubáka ujali přímo sami členové vedení; dámy navíc oblékly šaty v barvách JUSTu a Nahrinu. Celým večerem provázel moderátor Leoš Mareš, který si na závěr programu přichystal i svoji show. Ale to předbíháme. K tanci hrál Kolínský Big Band. A program na jevišti se skládal z česko-slovenského repertoáru – jednak nadačních vstupů, ale také z hudebních představení v podání Ondřeje G. Brzobohatého, který zahrál na koncertní křídlo v doprovodu saxofonisty Matouše Kobylky, a hudebníka Adama Ďurici.

Napínavým vrcholem večera bylo slosování vstupenek. Pět šťastlivců se radovalo z těchto hlavních cen: 4 noci v Grand Hotelu Kempinski pro 2 osoby se zapůjčením elektroautomobilu na 6 dní od společnosti Jíša; účast na zahraničních školeních Letní nebo Zimní Švýcarsko; dvoudenní návštěva sídla naší společnosti včetně ubytování pro 2 osoby a společné večeře; jednodenní návštěva sídla naší společnosti pro výherce a 6 dalších osob včetně společného oběda.

Slavnostního zahájení večera se ujali zástupci JUSTu v Česku a na Slovensku Jiří Lízálek st., Jiří Lízálek ml., Pavel Bumbala a Milan Adamec.

Předtančení pod vedením tanečního mistra Eduarda Zubáka předvedli zástupci vedení a společníků s partnerkami. Překrásné šaty dam ctily barvy JUSTu a Nahrinu. Pánové měli ze stejné látky ušity motýlky.

Výtěžek z prodaných tombolenek si rozdělili čtyři žadatelé o příspěvek. Jejich medailonky si mohli účastníci plesu přečíst stejně jako vzkazy od těch, jimž již nadace pomohly.