JAK PODPOŘIT IMUNITU DĚTÍ?

Děti bývají k nemocem náchylnější než dospělí. Potřebují si vybudovat silný imunitní systém, aby hned nelehly s horečkou, jakmile v jejich přítomnosti někdo jen zakašle. Na začátku školního roku se opět dostanou mezi velké množství lidí a riziko onemocnění je ihned o něco větší.

Klíčové je, dbát na dostatečné množství vitaminů a minerálních látek. Ideální je, aby děti jedly hodně ovoce a zeleniny. Všichni máme zafixováno, že velké množství ho je v citronech, pomerančích a další citrusech. Proto pokud vašim ratolestem ovoce moc nejede, můžete jim připravit ovocné smoothie třeba právě s citrusovou šťávou.

Nezapomínejme však také na zeleninu. Zejména brokolice, květák, zelí či růžičková kapusta jsou doslova nabité vitaminem C, který je pro imunitu klíčový. Protože děti obvykle nejsou moc velkými fanoušky zeleninových salátů, můžete jim připravit různé polévky a případně jim aspoň malý kousek syrové zeleniny vždy propašovat ke každému jídlu – vložte ji do sendviče, ozdobte s ní omeletu nebo ji přidejte k těstovinám.

V neposlední řadě je třeba si připomenout, že fyzické zdraví je úzce propojené s psychickým. Takže pokud budou vaše děti ve stresu z nástupu do školy nebo školky, může být jejich obranyschopnost zhoršená. Proto se dětem snažte konec prázdnin co nejvíc usnadnit a snažte se, aby je začátek školních povinností zbytečně nestresoval. I u dětí platí, že zdraví je důležitější než cokoliv ostatního. Známky a chování ve škole nevyjímaje.