BYLINKOVÉ POHÁDKY

Pro velký zájem jsme v listopadu 2020 zajistili první dotisk knížky. Níže si můžete přečíst rozhovor s autorkou pohádek Lenkou Hanusovou.

Leni, co vás vedlo k vydání knížky?
Před dvěma lety jsem si položila otázku, jak přiblížit výrobky JUSTu našim dětem, které je díky nám rodičům používají. Jistě si každý vzpomeneme, když jsme jako malí stonali a maminka nám četla pohádku, aby nás udržela v posteli. Právě to jsou momenty, které se nesmazatelně vryjí do paměti. Vznikl tak nápad napsat pohádkovou knížku formou poutavých originálních příběhů. A tak jsme společně s manželem začali psát deset jednotlivých pohádek.

Představte nám tedy hlavní hrdiny.
Hlavními postavami jsou princezna Justýnka a princ Narian coby odkaz na švýcarské značky JUST a Nahrin. V pohádkových příbězích tito hrdinové prožívají svá dobrodružství od útlého věku až do dospělosti. Ačkoli na sebe jednotlivá vyprávění přímo nenavazují, nenápadně se do sebe vplétají a v posledním vyprávění knížka končí svatbou Justýnky a Nariana.

A žili spolu šťastně až na věky! Není divu, když měli po ruce tolik bylinek.
Ano, knihu jsme nazvali „Bylinkové pohádky“, našim cílem totiž není jen vstoupit do dětských srdíček pohádkami, ale hlavně přiblížit malým i velkým čtenářům bylinky, ze kterých se produkty vyrábějí, a možnosti jejich použití. Okraje stránek každé pohádky korespondují barvou s obalem výrobku JUST či Nahrin (např. červená pro tymián).

Kolik lidí vlastně pracuje na takové knížce?
Obklopila jsem se zhruba desítkou skvělých pracovitých lidí, zmiňuji je na zadní obálce knížky. Ráda bych vyzdvihla zejména mladou ilustrátorku Adél Kantorovou, pro niž byly Bylinkové pohádky prvním velkým počinem. Věřím, že vás její originální obrázky vtáhnou do děje pohádkové říše plné léčivých bylinek. Nezbývá než všem popřát příjemné chvíle při společném čtení s dětmi.

Za rozhovor děkuje Edita Svatošová, Marketingové oddělení JUST CS

Manželé Hanusovi
Autory pohádek jsou manželé Hanusovi z Jihlavy. Lenka je odbornou poradkyní JUSTu od roku 2009.

Adél Kantorová
Talentovaná ilustrátorka Adél Kantorová pohádky doplnila velkým množstvím obrázků. Některé postavičky si můžete prohlédnout v kulatém úvodním obrázku u tohoto článku.