NA PARTY SE VŽDY TĚŠÍME

Někteří lidé se však ostýchají party přichystat (v roli hostitelky) nebo se jí zúčastnit (například pokud netuší, co je čeká). Přitom se není čeho bát. Důkazem je krátký rozhovor s odbornou poradkyní Evou Trefilíkovou, která v JUSTu působí od roku 2004.

Evo, co se vám dnes vybaví při slově party?
Ty začátky, kdy pro mě party byla vysloveně společenské setkání. Cítila jsem se tehdy na mateřské dovolené izolovaná od společnosti. A také jsem toužila získat více informací o produktech, jejichž účinky jsem pocítila na vlastní kůži. Tenkrát to byla Sůl pro koupel nohou a Krém na nohy. Chtěla jsem produkty získat pro svoji rodinu.

Dnes jste však již zkušená poradkyně. Jakou byste začínajícím poradkyním doporučila přípravu na party?
Mohu se podělit o svůj „návod“. Se svojí hostitelkou se domlouvám raději na dvou termínech – jednom pracovním dni a jednom víkendu, buď odpoledne, nebo navečer. Požádám ji, aby na party pozvala konzistentní skupinku, např. mladé maminky, dámy v důchodu – aby si pozvaní lidé měli o čem popovídat skrze podobné zájmy. Podle zájmu hostů pak dořešíme téma, konkrétní termín, místo a čas konání party. Upřesním, jak připravit ochutnávku, a sama k hostitelce dorazím alespoň půl hodiny před příchodem hostů.

Poradci se občas obávají kostrbatého začátku komunikace a zvláštní atmosféry na začátku party. Lze s tím něco udělat?
Samozřejmě, obvykle hosty uvolní chutné občerstvení. Rozmluví se o jídle a po čase téma přirozeně přeskočí na party. Obvykle dojde na individuální zkušenosti, lidé proberou, co zrovna řeší.

Na závěr se ještě zeptáme, čeho by se poradci a hostitelky měli naopak vyvarovat?
Nemělo by se slibovat nemožné, takové ty zázraky na počkání. Je třeba hostům naslouchat. A hlavně party nepojmout jako přednášku o produktech. Je třeba pečovat o přátelskou atmosféru a zájem o informace.