Zábal na klouby

Zábal na klouby (loket, koleno, kotník) nabízíme od 1. července 2021 jako součást doplňkového sortimentu. Zábal není součástí chystané kolekce Radost v každém pohybu, ale vřele jej doporučujeme jako vhodný doplněk k ní.

Tento bavlněný Priessnitzův zábal je ušitý v Česku, má univerzální velikost pro různé typy aplikace na klouby a pružné zapínání na suchý zip.

K zařazení tohoto zábalu do doplňkového sortimentu nás přimělo hned několik důvodů. Jednak je to skvělý doplněk ke zmíněné kolekci, který ocení třeba sportovci po výronech nebo rekonvalescenti po operacích pohybového aparátu. A také je to tradiční a velmi osvědčená metoda, která využívá přirozeného působení tzv. studeného zapařovacího obkladu. Blahodárné účinky jsou výsledkem postupného zužování a roztahování cév v závislosti na počátečním zchlazení a následném zahřívání opečovávané oblasti.

Jedná se o kvalitní výrobek, který ušily zlaté české ručičky švadlen z chráněné dílny v Kadani. Jejich práci dobře znáte, protože pro nás již šily bavlněné roušky a zábaly na krk, jež byly součástí loňské kolekce Volný dech.