ZÁSADY ZDRAVÉHO OPALOVÁNÍ

Každý jarní sluneční paprsek nám zvedne náladu. První teplé dny svádí k odkládání svetrů a vytahování tílek ze skříní. Ale pozor – i jarní sluníčko může být zrádné. Víte, jak se před jeho silou chránit a jak se správně opalovat?

Slunce k životu rozhodně potřebujeme, ale může nám i uškodit. Opalovat bychom se měli, ale nic se nemá přehánět. Je nutné se předtím namazat vhodným opalovacím krémem a při pobytu na sluníčku dodržovat určité zásady.

Jak dlouho se opalovat
V parných letních dnech bychom se měli mezi 11. a 15. hodinou přímému slunci vyhýbat. V tuto dobu totiž pálí nejsilněji. Pozdě odpoledne už je opalování vhodnější. Nenechte se zjara unést prvními teplými dny, protože vaše pokožka není po zimě na slunce připravená. I když se vám zdá, že na jarní procházku na sluníčku se nemusíte nijak připravovat, už teď je vhodné použít opalovací krém.

Vhodné oblečení
V jarních měsících není dobré vybíhat ven hned v tílku, ale spíš se pozvolna připravovat na léto. Při delším pobytu na slunci nezapomínejte na pokrývku hlavy, hlavně u dětí. Pokud vyrazíte v létě na výlet, mějte zakrytá ramena, protože ta se obvykle kvůli své exponované poloze snadno spálí.

Opalovací krém
Lidé si někdy myslí, že po použití opalovacího krému se vůbec neopálí. Není to pravda. I po namazání krémem pokožka získá zdravou barvu. Někteří se také domnívají, že stačí se namazat jen ráno a máme na celý den vystaráno. Tak to ale není. Během letního období, kdy jsme na slunci celý den, bychom měli krém pro jistotu na pokožku nanášet opakovaně.

Myslete také na to, že krém se musí do pokožky vsáknout. Proto ihned po namazání neskákejte do vody, ale chvilku počkejte.