PRÁZDNINOVÉ RECEPTY NA ZDRAVÉ OSVĚŽENÍ

Ovocné smoothie
Smoothies jsou v posledních letech velmi oblíbená i u nás. Mixované čerstvé ovoce s těmi správnými ingrediencemi v létě úžasně osvěží, a dokonce i zasytí. K přípravě můžeme použít přímo smoothie maker, ale i obyčejný ruční tyčový mixér.

Stačí rozmixovat led a ovoce s mlékem (případně sójovým mlékem či jablečným moštem) dohladka. Mnoho lidí preferuje mixování mraženého ovoce. Pak můžete vynechat kostky ledu. Pokud máte tu možnost, použijte plody z vlastní zahrádky nebo ty, které jste si sami nasbírali – jahody, maliny, borůvky, vypeckované třešně, hrušky a další. Zkuste kombinovat i několik druhů ovoce a určitě najdete svoji unikátní kombinaci. Exotické smoothie vyrobíte z manga, ananasu a trochy avokáda.

Domácí zmrzlina
Není složité udělat vlastní, domácí zmrzlinu. Zmražené kousky ovoce rozmixujte s trochou vody. Směs pak smíchejte se zakysanou smetanou nebo jogurtem. Výborná bude i zmrzlina z mascarpone či šlehačky. Pokud máte rádi zmrzlinu opravdu sladkou, přidejte cukr nebo med.

Když se pokusíte o banánovou příchuť, přislazovat nemusíte, protože banán je sladký dost. Máte-li zmrzlinovač, směs do něj nalejte. Pokud ne, můžete směs jednoduše zmrazit a před konzumací požadované množství pro hladší konzistenci rozmixovat.

Mražené ovoce
Jestli nemáte na mixování náladu, vezměte si formičky na led a naskládejte do nich plody z vaší zahrádky. Jahody, borůvky, rybíz, ostružiny, nakrájené meruňky a broskve, ale i třeba exotické limetky ve formičkách zalejte vodou a nechte zmrazit. Později můžete ovocné ledové kostky vhodit do džbánku s vodou společně s mátou a pochutnáte si na výborné limonádě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *