Nahrin slaví 70 let

Tyto kulatiny se dotknou i naší nabídky
V průběhu roku 2024 se můžete těšit například na chutný dezert, mini pomocníky do kuchyně, kapsle, které zaženou žízeň, a dokonce i nevídanou chuť Narosanu. S první speciální nabídkou letošního roku se můžete seznámit právě v polovině ledna, kdy v Mimořádné nabídce najdete Retro Zeleninový extrakt 250 g. Tento pastový bujon má obal ve stejném designu, v jakém se kdysi prodával ve Švýcarsku. Nahrin zvolil jako první výjimečnou nabídku Retro Zeleninový extrakt právě proto, že to byl jeden z prvních produktů, které tato švýcarská společnost představila v roce 1954. A stále je jedním z nejprodávanějších produktů švýcarského Nahrinu po celém světě. Je to velmi tradiční produkt, vhodný pro rychlou přípravu chutné polévky bez tuku.

Začátky Nahrinu u nás a ve Švýcarsku
Produkty Nahrin mnozí z vás znají již od roku 1995, kdy vznikla společnost NAHRIN Praha a.s. Ta na náš trh přinesla první produkty ze Sarnenu jako například Horský jalovec, Narosany borůvku a pomeranč, Pylový komplex (dříve Pylový sirup), Koření z bylin a mořské soli. O jejich kvalitě a oblíbenosti svědčí to, že jsou v naší stálé nabídce dodnes a znají je již celé generace poradců i jejich zákazníků.

Historie Nahrinu ve Švýcarsku sahá však mnohem dál než do doby vstupu na náš a slovenský trh. Bylo to v roce 1954, kdy uprostřed Švýcarska v městečku Sarnen vznikla firma, která vyráběla polévky a koření. Tehdy měla tato společnost jiného vlastníka než pana Jüstricha, ale jelikož původní majitelé Nahrinu neměli následovníky, rodina Jüstrichova Nahrin dvacet let po jeho vzniku koupila. Po Ulrichu Jüstrichovi, zakladateli švýcarského JUSTu, převzali vedení jeho synové Ernst a Hansrudi. Jelikož se však jejich názory na vedení zásadně odlišovaly, dohodli se bratři na rozdělení dílčích společností tak, jak je známe dnes: JUST a Nahrin.

Shodou okolností zhruba ve stejné době se naše společnosti JUST CS a NAHRIN PRAHA rozhodly naopak spojit pod jedno vedení. A tak je od roku 2005 společnost JUST CS výhradním českým distributorem produktů značek JUST i Nahrin.

Chutně a zdravě
Nahrin tedy již 70 let vyvíjí a vyrábí vysoce kvalitní potraviny se spoustou chutí. Přirozenost, udržitelnost a vysoká kvalita surovin hrají ústřední roli. Tak vznikají potravinové speciality, které také výborně chutnají. Sortiment Nahrin zahrnuje chutné kuchyňské produkty, jako jsou bujony, koření, polévky a omáčky. Na druhé straně jsou to pak doplňky stravy pro prevenci a na podporu zdraví a pohody. Kromě tablet a kapslí Nahrin nabízí také sirupy či nápoje a funkční potraviny, jako je například Zázvorový nápoj s kurkumou. Produkty Nahrin od roku 2016 již vůbec neobsahují palmový tuk. Mnohé jsou vhodné pro alergiky, protože receptury bývají bezlepkové či bezlaktózové. Řada produktů je také bez tuku či bez glutamátu. Obsah soli nebo cukru Nahrin vždy snižuje na nejnutnější minimum. A kdykoliv je to možné, vynechává také konzervační látky a barviva.

Svoji snahu přinášet kvalitní produkty vhodné pro širokou škálu zákazníků potvrdil Nahrin naposledy vloni, kdy představil komplexní projekt Fit4Future – doplňky stravy ve formě kapslí a tablet získaly nové obaly, etikety a bylo-li to možné, tak i čistější recepturu. Cílem této kampaně bylo posílení vnímání doplňků stravy Nahrin v kontextu přírodnosti surovin, vysoké odbornosti výroby a nepopiratelné kvality výsledných produktů.

Nahrin i po sedmi desetiletích své existence nadále vylepšuje svoji produkci, sleduje trendy v oblasti zdravé stravy a životního stylu, přináší nové či inovované produkty a myslí i na udržitelnost své výroby. Díky tomu se na český a slovenský trh dostávají vysoce kvalitní produkty, které posilují zdraví.

Nahrinu přejeme krásné 70. narozeniny a spoustu inspirace i úspěchů do dalších desetiletí!