LEVANDULE PRO VFN

Tím darem bylo 1 210 balení Levandulového krému 30 ml, která putovala k pracovníkům tří covidových, dvou standardních a jednoho JIP oddělení. Sestřičky a lékaři mohou krém použít k ošetření vysušené kůže po nesčetných každodenních dezinfekcích rukou při péči o covidové pacienty a také ke zklidnění otlaků způsobených dlouhodobým nošením ochranných pomůcek, a to zejména těch na obličeji.

Proč jsme vybrali Levandulový krém? Je to zklidňující, hydratační a vyživující krém s příjemnou vůní levandule, který podporuje hojení drobných poranění kůže. Obsažený éterický olej z levandule má prokrvující a protizánětlivé účinky. Vilín virginský podporuje hojení stejně tak jako bisabolol, aktivní látka z heřmánku. Krém regeneruje a konejší. Napomáhá tedy ke zklidnění pokožky rukou i obličeje, která je po dlouhodobém nošení ochranných pomůcek podrážděná, zarudlá, zapařená, otlačená a mohou se na ní tvořit pupínky a drobné ranky. Vůně levandule má navíc uklidňující účinky na psychiku, je to tedy ideální krém například na závěr dlouhého dne stráveného péčí o druhé, kdy se pozornost obrací k nám samotným a potřebujeme se zklidnit a uvolnit.

Brzy po odjezdu z areálu nemocnice jsme obdrželi SMS, která nás velmi potěšila: „Už nám to tady voní – i ti z nás po prodělaném covidu to cítí a těší se.“

Pracovníci VFN v Praze přebírají darované krémy