LETNÍ LIMONÁDY

Zázvorová limonáda
Nastrouhejte asi dva centimetry zázvoru a nechte louhovat v litru vody. Promíchejte s trochou cukru a se šťávou z jednoho citronu a nechte vychladit. Podávejte s ledem a kolečky citronu. Říká se, že zázvor je všelék. Může pomoci hlavně v prevenci proti chřipce a rýmě. Zázvorová limonáda má příjemně štiplavou chuť. Chlazenou ji jistě oceníte.

Okurková limonáda
Okurkový salát je sice také osvěžující, ale už jste zkoušeli okurkovou limonádu? Větší okurku rozmixujte a nechte louhovat v půllitru vody asi dvacet minut. Přeceďte a limonádu dolijte ještě jedním půllitrem vody. Poté přidejte šťávu z jedné limetky a tři lžíce medu. Určitě jste už slyšeli, že okurka prospívá pleti. Oschlé plátky už si nemusíte pokládat na oční víčka. Stačí pít tuhle dobrotu.

Mátová limonáda
Není nic jednoduššího, než udělat mátovou limonádu. Mátu nechte zkrátka louhovat ve vodě. Louhujte klidně celé stonky, snáz se vám budou z vody vytahovat. Svěží peprmintovou chuť dolaďte citronem, množství je na vás.

Citrusová limonáda
Limonády se nedělají pouze z citronů. Připravte si přímo citrusovou bombu. Vymačkejte šťávu z pomerančů, citronů i limetky. Nařeďte vodou a oslaďte cukrem nebo medem. Tolik vitaminu C najednou jste do sebe ještě nedostali.

Limonáda z ledového ovoce
Každému se už někdy stalo, že doma neměl čerstvé ovoce. Pokud máte mražené, připravíte si výtečnou limonádu raz dva. Zamrazit do zásoby můžete téměř všechno: borůvky, maliny, jahody, ale i například rybíz. Mražené ovoce vložte do sklenice a zalijte perlivou vodou. Dochucovat můžete ovocným sirupem. Nejlepší je, že po vypití se dá ovoce sníst.