KDOPAK BY SE TYMIÁNOVÉHO KRÉMU BÁL

Tymiánový krém JUST je tradiční bylinný krém s osvědčenou recepturou, která působí blahodárně na dýchací cesty. O jeho účincích svědčí tisíce spokojených zákazníků, kteří tento krém opakovaně objednávají u svých poradců.

Zima je v plném proudu. Zákazníci, kteří nedají na tento silně aromatický krém dopustit, se již dávno dobře zásobili. A vědí, proč. Nejenže krém řadě lidí příjemně voní, čímž je přiměje prohloubit dech, ale také navozuje psychickou pohodu a pocity uvolnění. Je skvělý třeba i před spaním.

Už se vám stalo, že s vámi někdo sdílel posty nebo stories, které zpochybňují vhodnost takového krému pro děti či těhotné? Někde možná objevíte i tvrzení, že krém dokonce obsahuje látky se škodlivými účinky. Jste si ale jisti, že autor příspěvků je opravdu vzdělaný člověk na svém místě? Nebo jen věnoval trochu času různému googlování a výsledky vyhledávání pak zveřejnil jako odborné tvrzení? Pro nás, coby exkluzivního distributora švýcarské kosmetiky JUST, je naopak odborné vzdělání a orientace v daných oblastech jedním z hlavních pilířů poradenství.

Ve spolupráci se švýcarským výrobcem JUST a produktovými specialisty společnosti JUST CS jsme se některým mýtům podívali na zoubek. Naši zákazníci se mohou spolehnout, že za kvalitu i bezpečnost produktů JUST, které přinášíme na náš trh již přes 30 let, neseme vlastní zodpovědnost – záleží nám na tom stejně jako na důvěře našich zákazníků.

Tymiánový krém obsahuje kompozici čistých éterických olejů z tymiánu, eukalyptu, borovice, rozmarýnu a heřmánku a k tomu extrakt z citronu. Tyto přírodní složky jsou zkombinovány s pomocnými složkami, které mají za úkol pomoci těm přírodním plně rozvinout svůj potenciál a zároveň zajistit, aby se krém dobře aplikoval, příliš rychle se nezkazil a byl stabilní.

Všechny tyto pomocné látky byly toxikologicky i dermatologicky hodnoceny expertním panelem CIR (Cosmetic Ingredient Review) a v použitém množství jsou schválené a prokazatelně bezpečné pro použití v kosmetice. Z hlediska bezpečnosti byla zhodnocena i receptura Tymiánového krému jako taková. Můžete se proto spolehnout, že je to krém vhodný a bezpečný i pro děti starší 3 let a pro těhotné ženy.

Tymiánový krém je stejně jako všechny ostatní produkty JUST vyroben a balen výhradně ve Švýcarsku v souladu se Švýcarským zákonem o kosmetice a Evropským právem o kosmetice.

V souladu s ustanovením článku 13 nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009, o kosmetických přípravcích, je stanovena povinnost notifikovat kosmetické přípravky, které jsou uváděny na trh Evropské unie. Pro účely notifikace slouží Evropský portál notifikace kosmetických přípravků (CPNP = Cosmetic product notification portal), kde jsou všechny produkty řádně notifikované.

Švýcarská společnost JUST respektuje všechny závazné normy a precizně deklaruje složení produktů. Zkrátka a dobře – o kvalitu a transparentnost se stará jeden z nejpřísnějších trhů na světě – a přesně tak, jak je hotový krém vyroben a zabalen, tak dorazí až k našim zákazníkům.

Diskutované složky

Minerální olej (Paraffinum liquidum) se používá do masážních emulzí, protože se nevstřebává tak rychle a tím umožňuje delší masáž. Výhodou minerálního oleje je, že je výborně snášen pokožkou a na jejím povrchu vytváří tenký film, který ji chrání před ztrátou vlhkosti. Jsou v něm také rozpuštěny silice a další složky přírodních extraktů rozpustné v tucích. V Tymiánovém krému se používá minerální olej farmaceutické kvality, který neobsahuje žádné nežádoucí příměsi.

Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Sodium Cetearyl Sulfate a Sodium Lauryl Sulfate jsou bezpečné a prověřené emulgátory. Mají podobnou funkci jako vejce v těstě nebo v majonéze – umožňují propojení tukové a vodné fáze. Bez těchto pomocných látek by se po čase začala z krému oddělovat voda.

Triethanolamine v krému zajišťuje stabilní pH (minimalizuje jeho nežádoucí výkyvy). Je to dobře prozkoumaná a bezpečná látka. JUST ve svých bylinných krémech používá pouze velmi malé, nezbytné množství triethanolaminu, které je mnohem nižší než povolené limity. Není třeba se obávat jakýchkoliv nežádoucích účinků.

Imidazolidinyl Urea a Propylbaraben jsou konzervanty. Použití konzervantů v kosmetice předchází zkažení krému vlivem přítomnosti různých mikroorganismů (plísní či bakterií, které se do krému mohou dostat z vnějšího prostředí). Zkažený krém by ztratil na účinnosti a přestal by být bezpečný. Použité konzervanty jsou velmi dobře prověřené a bezpečné látky, které jsou použity pouze v nezbytně nutné koncentraci (v řádu desetin procent). Takové množství konzervantů působí negativně na nežádoucí mikroorganismy, které by se v kosmetických výrobcích mohly vyskytovat, ale zároveň je vědecky ověřeno, že taková koncentrace nemá negativní vliv na zdraví člověka.
Pro zajímavost: parabeny se běžně vyskytují v přírodě, jsou to tedy látky, které naše tělo zná. Přesto se v médiích můžete často dočíst, že jsou to „nebezpečné látky, kterým je lepší se vyhnout“. To je ovšem jen takové strašení zákazníků. Evropská komise i její vědecké poradní výbory pro vědu, stejně tak jako CIR opakovaně potvrzují, že použité konzervační látky nepředstavují pro lidské zdraví žádné riziko. Kombinace dvou konkrétních konzervantů zmíněných výše navíc působí synergicky, což umožňuje snížit jejich celkové množství v produktu při ještě širším rozsahu ochrany produktu před mikroorganismy.

Limonene, Benzyl Alcohol, Citral, Eugenol, Benzyl Salicylate, Coumarin, Geraniol, Linalool, Bezyl Benzoate, Citronellol a Hexyl Cinnamal jsou vonné látky, které jsou přirozenou součástí éterických olejů. Ve složení produktů musejí být tyto látky uvedeny, přestože do krému nebyly přidány samostatně – dostaly se do krému jako součást éterických olejů. Tato informace slouží pro lepší orientaci zákazníků, kteří jsou alergičtí na některou z těchto složek. Proto na našich webových stránkách uvádíme u všech produktů pod výčtem složek (INCI) také hvězdičkou označené přirozené složky přírodních éterických olejů.

Kafr je přirozenou součástí některých rostlinných silic. Jeho pozitivní účinky jsou známy po dlouhá tisíciletí. Jako u všeho i u kafru platí, že když se to s ním přežene, může škodit. V Tymiánovém krému je kafr použit v takové koncentraci, aby se plně rozvinuly jeho blahodárné účinky a zároveň nedošlo k nežádoucím reakcím. Díky vhodně zvolené koncentraci kafru i celkové receptuře je Tymiánový krém vhodný i pro děti ve věku od 3 let.

Věříme, že tento článek vysvětlil základní fakta o složení bylinných krémů s obsahem éterických olejů, jako je třeba ten Tymiánový. Kdybyste přesto pátrali po dalších informacích, neváhejte se obrátit na svého odborného poradce nebo nám zašlete vzkaz přes kontaktní formulář.