JAK NASTARTOVAT IMUNITU

Ačkoliv se může dobré zdraví jevit jako aktuální stav, ve skutečnosti se jedná o proces. Naše obranyschopnost každý den zakouší nejedno dobrodružství a je pouze na nás, zda se rozhodneme vlastní tělo podpořit a ochránit v nekonečném zástupu tu menších, tu větších bitev. Pokud vše funguje tak, jak má, cítíme se zdrávi. Naše imunita se přirozeně vypořádá se vším, co by ji mohlo ohrozit. Jak jí můžeme pomoci?

Strava
Velmi zjednodušeně řečeno: imunita dospělých bydlí v břiše. Stav našeho trávení se na pocitu pohody a na míře obranyschopnosti podepisuje více, než si dovedeme představit. Je dobré na to pamatovat a vybavit se na náročné pracovní dny přichystanou svačinou nebo alespoň snědením obědu v klidu mimo kancelář. Podobně jako spánek i stravování totiž vyžaduje čas a klid. Žaludku prospívá dobře rozkousaná strava založená na čerstvých lokálních surovinách, jídla spíše jednoduchá a přiměřeně kořeněná, nápoje spíše vlažné nebo teplé a hlavně bez bublinek. Jíme, až když máme hlad, a dáme si s chutí to, oč si tělo řekne. Dobře opečovávaný žaludek se postará o to, aby do střev – centra imunity – potrava doputovala ve správné formě připravená ke strávení. Zdravému bakteriálnímu osídlení střev prospívá dostatek vlákniny, živé čerstvé potravy a tekutin. Chcete-li po svátečním období své trávení povzbudit, vyzkoušejte VitaFlor Nahrin s obsahem fenyklu a vlákniny. S pocity těžkého žaludku si poradí artyčok v podobě tablet nebo nápoje.

Spánek
Máme moderní spotřebiče, které za nás perou, myjí nádobí, někdy dokonce i vaří (ačkoliv to by byla vzhledem ke koření od Nahrinu celkem škoda). Tak proč nemáme čas spát? Necháváme se zlákat digitálním šidítky. Je tak snadné uvíznout v sociálních sítích nebo se do noci dívat na seriál. Jenže právě na spánku stojí a padá naše imunita i duševní výkon. Spánek má své přirozené fáze, cenné jsou zejména hodiny naspané před půlnocí. Tělo regeneruje, orgány odpočívají, mozek třídí vzpomínky. Zamyslete se nad tím, zda jste skřivan nebo sova, a zkuste svůj režim přizpůsobit rytmu, který je vašemu tělu bližší. Pokud máte lehké spaní nebo se před spaním trápíte kvůli nedodělané práci, vyzkoušejte Harmony Caps Nahrin. Rovnováhu a uvolnění potřebné pro spánek podporují levandule, meduňka, hloh, hořčík, L-tryptofan a vitaminy B2, B3 a B6.

Dobrá nálada
Znáte ten vtip? Dobrá nálada nevyřeší žádný z našich problémů, ale vytočí tolik lidí, že stojí za to ji mít. Ale teď vážně. Dobré psychické rozpoložení, dostatek duševní potravy (v podobě knih, filmů, cestování) a vřelé rodinné, partnerské a přátelské vztahy – to vše se na imunitě podílí stejnou měrou, jako péče o tělesnou schránku. A dobrou náladu najdete ve všem, co vám voní a chutná. Zkuste se nekontrolovatelně zasmát a uvidíte, že vše půjde lépe.

Poklidný start do roku 2019 vám přeje JUST CS